Publikacje wydane w ramach idee.21.eu

swiat przemocy - ksiazka

Świat przemocy. Gospodarka światowa 2016-2030, Mickaël Berrebi, Jean-Hervé Lorenzi

 
W latach 90. Francis Fukuyama zapowiedział koniec historii. Lata 2000 pokazały, jak iluzoryczna była wizja świata pokoju, pozbawionego konfliktów i mrocznych sił, których konsekwencji nie jesteśmy w stanie przewidzieć, dopóki się nie pojawiają.

Zapowiedzi

Książka Vers le monde de 2050 Michel Camdessus

Vers le monde de 2050, Michela Camdessus

 
Kolejną książką wydaną w ramach programu idee21.eu będzie „Vers le monde de 2050” Michela Camdessus’a, której polska edycję przygotowuje wydawnictwo Nieoczywiste.

Tym razem sięgamy aż do roku 2050. Jaki będzie nasz świat za trzydzieści lat? Kto odważy się i podoła odwrócić naszą planetę od degradacji, a jej mieszkańców uchronić od unicestwienia?

Michel Camdessus, z pomocą specjalistów z rynków wschodzących podejmuje wyzwanie: żeby zagłuszyć katastrofistów, którzy wieszczą nam najbardziej niesprawiedliwy i okrutny świat, musimy przekonać naszych przywódców, żeby działali inaczej: biorąc pod uwagę przyszłość naszych dzieci. A sukces będzie zależeć w dużej mierze od kondycji wszystkich krajów, gdyż właśnie doświadczyliśmy “wielkiego odwrócenia”: kraje wschodzące stanowią obecnie ponad połowę światowego PKB. Obojętność wobec nich nie jest już opcją którą kraje rozwinięte mogą brać pod uwagę!